HOME

Grupa twórcza 3 POKOLENIA jest grupą rodzinną. Tworzą  ją trzy pokolenia profesjonalnych artystów: Helena Płoszaj-Wodnicka, Tymon Wodnicki,  Judyta Julia Białkowska i Artur Kardamasz Młodszy wywodzących się z artystycznej rodziny, której poczatek dali Helena Płoszaj-Wodnicka i św.p. Wiesław Tadeusz Wodnicki.  Grupa powstała  w 2017 roku z chęci podtrzymania rodzinnej tradycji dzielenia się pasją tworzenia i magią świata twórczej kreacji, świata, który łączy ich równie mocno jak więzy krwi i który współtworzą swoją wrażliwością. Choć posługują się zróżnicowaną paletą środków wyrazu to wspólną cechą ich twórczości jest głębokie odczuwanie i przekładanie tych uczuć na język sztuki. Wspólny czas spędzony w rodzinnym domu, czas niezwykłej ekspresji i kolorytu, inspirujący, fascynujący choć niezwykle trudny w swej dramaturgii znalazł odbicie w twórczości każdego z nich.

Na otwarcie wspólnej działalności twórczo-wystawienniczej grupa wybrała wystawę w Jarosławiu. W mieście, z którym cała rodzina jest związana poprzez  Liceum Sztuk Plastycznych . Judyta,Tymon i Artur byli uczniami Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu a Helena była tam nauczycielem sztuki. W 2018 roku do grupy dołączyli artyści Maria Piśko oraz Waldemar Dąbrowski.

Helena Płoszaj-Wodnicka

helenapw@op.pl

Studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby i Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w 1971 r. w Pracowni Litografii doc. W. Kunca i Pracowni Liternictwa doc. A. Stalony-Dobrzańskiego. Członek ZPAP. Od 1971 r. zajmuje się malarstwem i rysunkiem, pracuje w technice pastelu. Udział w ponad stu wystawach, na których otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz za granicą (USA, Niemcy, Francja, Ukraina, Kuba, Szwajcaria i Norwegia).

Tymon Wodnicki

www.tymon.pl

Ur. 1971 r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziele Rzeźby w pracowni

prof. St. Borzęckiego z aneksem z rysunku w pracowni prof. B. Salwińskiego w 1996 roku.

Udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Artur Kardamasz Młodszy

arturkardamasz@wp.pl

Urodzony w 1990 r. w Przemyślu, ukończył Liceum Sztuk Pięknych w Jarosławiu, studia magisterskie na warszawskiej ASP. Dyplom pracowni prof. Piotra Smolnickiego w 2017.
Udział w wielu wystawach, m.in. w wystawach grupowych: pod patronatem Konsulatu Rzeczpospolitej Polskie w Ostrawie w 2015, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 w Goszczu oraz pod patronatem Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze w Republice Czeskiej w 2017. Członkostwo: Norske Billedkunstnere - NBK ( norweski związek profesjonalnych artystów wizualnych) i Biletkunstnarane i Møre og Romsdal - BKMR (artyści wizualni okręgu Møre og Romsdal). Zajmuje się tworzeniem linorytu, rysunku i grafiki komputerowej. Mieszka na wyspie Haramsøy w Norwegii.

Judyta Julia Białkowska

www.judytajuliabialkowska.no

Urodzona w 1967, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu , studia magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu) , w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i w Pracowni Grafiki prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom w 1995 roku. Laureatka konkursu New Look Design Refresh 2016 w kategorii Art. Laureatka konkursu Stipendutstilling 2017, Galleri Gnist, Molde, Norwegia. Członkostwo w Norske Billedkunstnere-NBK (norweski związek profesjonalnych artystów wizualnych), Biletkunstnarane i Møre og Romsdal - BKMR (artyści wizualni okręgu Møre og Romsdal), Związek Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje na norweskiej wyspie Haramsøy.

Maria Piśko

ceram195@gmail.com

Artysta ceramik. Ukończyła PLSP /Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych/ w Jarosławiu i ASP /Akademię Sztuk Pięknych/ we Wrocławiu.

Emerytowana nauczycielka Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę.

Uczestniczyła w plenerach i wystawach zbiorowych w Nowym Wiśniczu, Zdunach Cieszynie oraz kilkakrotnie w Rudniku n/Sanem i Jarosławiu (indywidualna Galeria u Attavantich - 2010r).

Dokumentuje działania nauczycieli artystów, publikując w internecie.

Aktualnie prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, przekazując wiedzę, doświadczenie w dziedzinie ceramiki artystycznej, grafiki lub filcowania.

Waldemar Dąbrowski

www.dabrowskimw.blogspot.com

Wrocławianin. Rozpoczął działalność artystyczną w latach 80. W latach 1985-1989 pracownik wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Projektant logo i systemów identyfikacji wizualnej dla firm. Wykonuje projekty i publikacje stron internetowych, skład komputerowy, przygotowanie publikacji do druku, retusz i obróbka cyfrowa zdjęć oraz inne realizacje plakatowe, logotypy lub prace typowo reklamowe. Udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Powrót ^

3P